Сторінка правового виховання

Правова освіта та правове виховання - це складна динамічна система, що поєднує:                                                                                                   - правові знання, на основі яких формуються уявлення про організацію життя громадян в політичному, правовому, економічному, соціальному та культурному середовищі демократичної держави;                                                                                                     - громадські чесноти - норми, установки, цінності та якості, притаманні громадянину демократичного суспільства.

Мета правової освіти та правового виховання - створення умов для формування особистості громадянина України, якому притаманні правова культура, усвідомлені цінності свободи, прав людини, відповідальність, готовність до компетентної участі у громадському житті.

Завдання правової освіти та правового виховання:                                                     - сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свободи людини;                       - надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;                                                                                                       - створити умови для набуття учнями досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії.

Основні завдання КЗ "ХЗОШ № 32" щодо роботи з попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячій бездоглядності:

• забезпечення виконання національних, державних та регіональних програм стосовно правового виховання, з питань профілактики правопорушень та злочинності, запобігання дитячій бездоглядності;
  •  розроблення і запровадження ефективних форм роботи з правового виховання, попередження правопорушень і злочинності, профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності;
  •  застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • налагодження співпраці з відповідними структурними підрозділами виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями;
  • проведення правоосвітньої роботи з учнівськими колективами та батьківською громадськістю;
  • здійснення контролю за відвідуванням учнями навчальних занять, охопленням учнів позашкільною освітою, організацією дозвілля;
  • здійснення соціально-психологічного супроводу дітей, схильних до скоєння злочинів та правопорушень

Шкільні заходи з правового виховання:

1. Проведення місячників, тижнів права.

2. Засідання ради з профілактики правопорушень.

3. Зустрічі з працівниками правоохоронних органів, орагнів юстиції.

4. Проведення годин спілкування, лекцій, бесід, консультації з правової тематики.

5. Робота з громадськими організаціями.

6. Педагогічний всеобуч, круглі столи.

7. Консультації для батьків, тренінги.