Харчування учнів пільгових категорій

До пільгових категорій належать:

• діти, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи;

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

• діти з малозабезпечених сімей;

• учні 1-4 класів.

Для оформлення безкоштовного харчування учнів пільгових категорій батьки або особи, які їх замінюють, на ім’я керівника навчального закладу подають такі документи:

• заяву;

• копію посвідчення або довідку, що підтверджує соціальний статус дитини.

Харчування дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи

Пунктом 11 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 p. № 796-ХІІ передбачено безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

Дітям, які не харчуються у навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація у порядку та розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 8 лютого 1997 р. № 155.

Харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» від 19 червня 2002 р. № 856 (далі — Постанова № 856) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 1 червня 2000 р. № 1768 (із змінами), забезпечуються за місцем навчання безоплатними обідами за нормами, визначеними додатком 7 до Постанови № 1591.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою перебування здійснюється тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація за харчування не проводиться (п. 6 Наказу № 242).

Харчування учнів 1-4 класів

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України «Про забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 7 лютого 2005 р. № 1/ 9-49, № 31.03140.02-8/1814 бюджетом передбачаються кошти на забезпечення безплатного одноразового харчування учнів 1-4 класів. Норми харчування (продуктові набори) у грамах для зазначеного контингенту учнів наведені у додатку 7 до Постанови № 1591.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

• Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 (із змінами)

• Постанова Кабінету Міністрів України «Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 21 травня 1992 р. № 258 (із змінами)

• Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 5 квітня 1994 р. № 226 (із змінами)